6 Mart 2011 Pazar

HAYAT SU İLE HER GÜN YENİ BİR HAYAT

Selamlar sevgiler arkadaşlar...Blogcanlarla birlikte olmak hayatın anlamı:)su içmek ise HAYAT'tır.

2 Mart çarşama günü Feriye lokantasında Her gün yeni bir hayat kampanyasına Türkiyenin ambalajlı su pazarının köklü ve öncü su markası HAYAT su Arzum Onan'ın rol aldığı

reklam filminin tanıtımı ile start verdi.Gün içinde su tüketiminin önemini herkes gibi ben de çok iyi biliyorum,yok ben öyle sanıyormuşum:))konuşmacıları dinledikten sonra bunun böyle olmadığını dehşetle anladım.

Beni bilenler ve izleyenler şunu iyi bilirler;kendim ve ailem için iyi olan herşeyi ve bilgileri sizlere de aynen yansıtıyor olmamı.


Bu bağlamda Hayat su'nun İPSOS Türkiye ile birlikte yürüttüğü Türkiye ne kadar su içiyor

araştırmasına göre yetişkin erkekler günlük ortalama 1 litre kadınlar ise 1,07 litre su içiyor.

Oysa ki sağlık otoriteleri kadınların günlük ortalama 2 litre erkeklerin ise 2,5 litre su içmesini öneriyor.Araştırmaya göre haftalık toplam tükettiğimiz sıvı dağılımımıza baktığımızda; % 46 su, % 17 çay, % 12 ayran, % 11 soda ve alkolsüz gazlı içecekler, % 5 meyve suyu, % 4 süt, % 2 kahve içiyoruz.

Görünen o ki ben de dahil Türkiye yeterince su içmiyor:)))yeterli su içmeyince ne mi oluyor?

böbrek rahatsızlığı veya yakalanma riskini artırdığı, zaten türkiye'deki kadınların 1/5 inin böbrek hastası olduğu araştırmalarla sabitmiş.Sonuç olarak su olarak ne içtiğimizi de bilmek biz kadınların görevi doğrusu:))bunun bilincinde hareket eden Hayat su kadınları merkeze alarak Arzum Onan'ı da reklam elçisi yaparak bu misyonu yüklendi.Bu kampanya ile Trafik,hava kirliliği,dengesiz beslenme,stres gibi etkenlerin insanları toksinlere maruz bırakıyor,pozitif bir yaşam için toksinlerden arınmanın,arınma içinde

bol su tüketmenin önemini daha yeni anladım:)))
HAYAT SU sitesinde günde Ne kadar su içmeli?testini herkes uygulayıp kendi değerlerini görmeli,çok da eğlenceli:))

Hayat su ,su pazarında dünya ikincisi ve 5 doğal su kaynağı ile 5 fabrikada üretim yapıyor .

Yolun açık olsun HAYAT SU...

Bu muhteşem günde bulunmama vesile olan sevgili Aylin'ime
ayrıca çok teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın...
Moderatörlüğünü Savaş Karakaş’ın üstlendiği toplantıya; Danone Hayat Genel Müdürü Yeşim Güra, Hayat Su Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Billur Kaymak, IPSOS KGM Genel Müdürü Kıvanç Bilgeman ve Hayat elçisi Arzum Onan katıldı.

5 yorum:

YeMeK vAkTi/AyLiN dedi ki...

oooff inci ablam bu arzum onan kaç kilo:)

Hayat Cafe dedi ki...

Bu bloglardaki sorun yüzünden cevap yazamamıştım.
Kalıbım 18 lik en küçük kalıp..
Sevgiler.

Aylin TÜRKŞEN AYSEL dedi ki...

İnci'm, büyük keyif aldım sizinle birlikte olmaktan. Ayrıca yemek yaparken kulaklarını çınlatıyorum malum sebepten. Pek lezetliymişler.

nurseninhobileri dedi ki...

Evet bende yeteri kadar su icmedigimize karar verip her gun 2,5 litre su icmege karar verdim Ama suyu kaliteli ve ph yuksek olan sudan icmeliyiz.

~Hülya~ dedi ki...

Sevgili İnci, Blogumu izlediğin ve destek olduğun için çok teşekkürler. Bende seni izliyorum artık ;)