4 Mayıs 2013 Cumartesi

5. GELENEKSEL FAİRY KÖFTE ŞENLİĞİ

Geçtiğimiz haftalarda  yine geleneksel  FAİRY şenliğine davetliydim.Yemek danışmanı Gülhan Kara
Fairy marka yüzü Berna Laçin ve blog arkadaşlarım ile öğlen yemeğinde buluştuk.Gülhan hocam
yurdumuzdaki  köfte çeşitleri hakkında bizleri bilgilendirdi aynı zamanda konu hakkında sorduğumuz soruları yanıtladı.Hem bilgilendiğim ,hemde havanın da güzel oluşunu fırsat bildiğimiz   blog arkadaşlarımla keyifli bir gün oldu.Davetleri ile ,Fairy'e ve Özlem hanıma ,Gülhan Kara'ya çok teşekkür ederim.
Fairy  “Fairy Köfte Şenliği”nde en iyi bilinen büyük boy bulaşık deterjanlarına oranla iki kat daha fazla bulaşık yıkadı

İstanbul’da bugün start alan“Fairy Köfte Şenliği”nde markanın reklam yüzü Berna Laçin, toplam 40 aşçının hazırladığı 2 ton köfteyi gün boyunca 25 bin kişiye bedava dağıttı. Fairy’nin en iyi bilinen büyük boy bulaşık deterjanlarına oranla iki kat daha fazla bulaşık yıkayabilme özelliği, katılımcılar önünde test edildi.

Bu yıl beşincisi düzenlenen geleneksel Fairy Yemek Şenliği İstanbul’da start aldı. “Fairy Kuru Fasulye Şenliği”, “Fairy Hamsi Tava Şenliği”, “Fairy Kavurma Şenliği” ve “Fairy Lokma Şenliği”nin ardından “Fairy Köfte Şenliği”, markanın reklam yüzü Berna Laçin ve P&G Türkiye ev sahipliğinde 27 Nisan Cumartesi Beşiktaş Meydanı’nda gerçekleşti. “Fairy Köfte Şenliği”nde, Fairy’nin en iyi bilinen büyük boy bulaşık deterjanlarına oranla iki kat daha fazla bulaşık yıkayabilme özelliği, katılımcılar önünde test edildi.
“Fairy Köfte Şenliği”nde, 2.2 metre çapındaki dev tavada aşçılar tarafından hazırlanan 2 ton köfte, gün boyunca 25 bin kişiye ücretsiz dağıtıldı. İstanbul’dan sonra iki ay boyunca il il gezecek olan “Fairy Köfte Şenliği” ile 14 ilde toplam 120 bin kişiye 8.5 ton köfte dağıtılacak.
“Fairy Köfte Şenliği”nde keyifli vakit geçiren katılımcılara eşlik eden Berna Laçin, ailesi ve dostları için güzel sofralar hazırlamaktan, yemek yapmaktan çok keyif aldığını söyledi ve şöyle devam etti:
“Mutlu Mutfaklar” (www.mutlumutfaklar.com) fikri ile yola çıkan Fairy, leziz yemek tarifleri ve mutfak sırlarını Türk tüketicileri ile paylaşmaya devam ediyor. Geçen senelerde Fairy Yemek Şenlikleri’nde tüketicilerle bir araya gelerek hep birlikte Fairy mucizelerine tanıklık etmiştik. Bugün de Beşiktaş Meydanı’nda beşincisi düzenlenen “Fairy Köfte Şenliği”nde hep bir aradayız. Köfte, yediden yetmişe herkesin sevdiği özellikle çocukların vazgeçemediği muhteşem bir lezzet... “Fairy Köfte Şenliği”nde, Türk mutfağının vazgeçilmez mönüsünde yer alan enfes kızarmış kokusuyla iştah kabartan köfteler yedik. Kızartma yağı ev hanımlarının çıkarmakta en çok zorlandığı bulaşık kirlerinden biridir. İşte biz de Fairy’nin en iyi bilinen büyük boy bulaşık deterjanlarına oranla iki kat daha fazla bulaşık yıkayabilme özelliğini katılımcılar önünde test ettik ve Fairy’nin mucizesine tanık olduk.”
Farklı köfte tariflerini ve püf noktalarını paylaşan ve köfte hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalardan birinin köftelik kıymanın doğru seçilmesi olduğunu vurgulayan Fairy Yemek Danışmanı Gülhan Kara,  “Hepimiz köfte severiz, hele anne köftesi vazgeçilmezdir. Ekmek içi ve soğan köfteye yumuşaklık verir, ayrı bir lezzet katar. Anne köftesi sıcak veya soğuk yenebilir. Kekik ve kimyon köftenin vazgeçilmez baharatlarıdır. Köftelerinizin içinin de dışının da iyi pişmesi için çok yüksek ateşte pişirmemeye ve tavaya dizerken çık sık olmamasına dikkat edilmeli” dedi.

Hiç yorum yok: