3 Mart 2010 Çarşamba

MUTLU OLALIM!

Sevgili hilalime söz vermiştim bu proğram çerçevesin de benim elimden bir şey gelmez başka ne yapabilirim diye.Sayfam da yayımlayarakda katılabileceğimi söyledi.Faydalı olabildiysem ne mutlu bana:))
Mutlu Olalım, devlet ve üniversite hastanelerinde yatmakta olan çocuklarımızın tedavileri sırasında, sadece bedenen değil aynı zamanda ruhen de sağlıklı olmaları ve morallerinin arttırılması için sürekli ve özel günlerde etkinliklerin düzenlenmesi amacıyla kurulmuş bir dernektir.
Sevgili Yetenek Sizin adlı blog yazarı arkadaşımız ile Dernek Yekilisi Özlem Hanım bloglar arası bir kampanya düzenlemeye karar vermişler. Kibrit Kutusu etkinliği. Bu fikrin mimarı ise sevgiliKelebek Atölyesi sayesinde çok güzel işler çıkıyor.Sizde bu küçük kutuları çocuklarımıza uyarlayıp göndererek sevindirebilirsiniz. Ayrıca bu kutucukları hazırlanırken hem siz eğleneceksiniz hemde çocuklarımız aldıkları kutu ve içindeki minik hediyelere çook sevinecekler.
Yapacağınız şey çok basit lütfen onları sevindirelim. Ben kibrit kutusu yapamam diyorsanız derneğin sitesini ziyaret ederek ihtiyaç listesinden birini göndererekte destek olabilirsiniz.
Bilmeyenler için kibrit kutusu nasıl süslenir? İçine neler konulabilir? onları bi sıralayalım!
Yukarıda gördüğünüz klasik kibrit kutusunu alıyoruz yada benzer bi kutu buluyoruz. Üzerini çeşitli malzemelerle süslüyoruz. İçine çocukların hoşuna gidebilecek minik objeler koyuyoruz. Detaylı araştırmayı Kelebek Atölyesinin sitesinden de yapabilirsiniz.
İstediğiniz kadar yapabilirsiniz, isterseniz 1 adet, isterseniz 5 adet!
Tek koşul, kampanyanın daha çok alana yayılması için herkesin bu etkinliği blogunda duyurması! Lütfen bir iyilik yapın, minicikde olsa bir destek olun, onların morale ve sevgiye ihtiyacı var.
Haydi yüzlerini gülümsetmeye...
Kampanyaya katılıp, blogunda duyuranları bir süpriz bekliyor. Kutu hazırlayıp aşağıda ki adrese gönderecek olan ayrıca katılmayıp, duyuru yaparak katkı sağlayan herkesin dahil olacağı bir süpriz!
(Göndereceğim yada destek olacağım diyenler buraya yorum bıraksınlar)
Kutuları en geç 23 Nisan tarihine kadar yollayabilirsiniz. Önümüzde kocaman bir süre var! 23 Nisana kadar toplanan kutular onların bayramında,onlara hediye gidecektir!
Kibrit Kutusunun Gönderileceği Adres:
Mutlu Olalım Derneği
Özlem Şengir
Adres: M. Kemal C. Burak Apt. No 44 D 4 Bornova-İzmir

2 yorum:

Hilalland dedi ki...

canım çok teşekkür ederim bir defter bir boya kalemi gibi çocukları mutlu etmek adına ne varsa dernek adresine yollayarak da faydan olur. sevgilerimle

İnci Yemek dedi ki...

Hilalim ne demek canım tabi gönderirim en kısa zaman da .Aslında böyle faydalı bir proğramı sayfan da duyurduğun için ben teşekkür ederim öpüyorum canım..